KRC Mechelen – UR La Louvière

Prostredníctvom nášho spolupracovníka z Belgicka vám môžeme priblížiť zápas tamojšej tretej ligy, ktorý sa odohral v sobotu v Mechelene. Domáci tím KRC sa v súťaži trápi a momentálne sa nachádza na poslednom mieste a keďže La Louvière okupuje prvú priečku tabuľky, neočakávalo sa, že by domáci mohli bodovať. Nakoniec však Mechelenu bod ušiel až v samom závere, keď sa hosťom podarilo v 89. minúte streliť jediný gól zápasu.

Zaujímavo to vyzeralo však na tribúnach a mimo štadióna. Domácich prišlo podporiť približne 70 chuligánov z holandského Dordrechtu, na druhej strane, spolu s priaznivcami La Louvière prišlo aj 25 osôb z Anderlechtu. Už pred zápasom sa spoločne pokúsili o konfrontáciu, bohužiaľ polícia mala situáciu pod kontrolou a tábory rozohnala.

Zápas začal minútou ticha za tragickú udalosť v Paríži, no ešte pred ňou sa domáci prezentovali nejakým tým pyrom. Cez prestávku sa pokúsili niektorí ľudia dostať na ihrisko a napadnúť fanúšikov súpera, ale polícia situáciu zvládla a k ničomu nedošlo. Počet policajtov ako aj ich pozornosť stúpla po niektorých výbuchoch, išlo však len o výbuchy z petárd, ktoré odpálili fanúšikovia.

O ďalší útok na fanúšikov hostí sa pokúsil Mechelen spolu s Dordrechtom po góle z 89. minúty, ani tu však polícia nepoľavila a všetko mala opäť pod kontrolou, zatknutých bolo päť fanúšikov.

Po zápase sa situácia nemenila ani v okolí štadióna, kde sa oba tábory pokúsili o spoločný pokec, polícia však moc pochopenia pre to nemala a opäť oba tábory rozohnala.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16

Foto: internet
Autor: Jonathan
14/11/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *