Hrobári športu na Slovensku

Od 1. septembra do 1. októbra sa na Slovensku nebudú konať hromadné športové podujatia s účasťou 1000 a viac divákov.

S týmto nariadením prišli predstavitelia vlády Slovenskej republiky včera po zasadnutí odborného konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov.

Ak slovenské fanúšikovské tábory vie niečo spojiť, tak je to určite láska k športu a k svojim klubom, ktoré podporujú na všetkých frontoch, nie je sa teda čo čudovať, že toto nariadenie vyvolalo medzi ultras skupinami vlnu nesúhlasu. V čase, kedy sa slovenský šport zmieta už beztak v problémoch, ktoré v niektorých prípadoch hraničia s existenciou klubov, prichádza na rad ďalšie “úžasné“ opatrenie zo strany vlády, ktoré zakáže športové podujatia s účasťou 1000 a viac divákov. To, že pre kluby tvorí veľkú časť príjmov práve predaj vstupeniek, nie je žiadnym tajomstvom a takéto škodenie našim klubom rázne odmietame.

Nemyslíme si, že práve toto nariadenie má pomôcť k zabráneniu šíreniu koronavírusu, najmä ak máme otvorené hranice, letiská, obchodné domy, bary, diskotéky a iné miesta, kde v uzavretých priestoroch prichádzajú do kontaktu stovky ľudí, práve naopak, toto nariadenie bude iba ďalším klinčekom do rakvy, na ktorej visí stuha s nápisom “Šport na Slovensku“. V mesiaci september sa má odohrať aj zápas Ligy národov, v ktorej sa má naša reprezentácia stretnúť v atraktívnom súboji proti Česku, Slovensko má hostiť medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska a samozrejme množstvo ligových zápasov, okrem iných aj najväčšie slovenské derby medzi Slovanom a Trnavou.

Aj preto vítame iniciatívu z táboru belasých, ku ktorej sa pridala drvivá väčšina slovenských fanúšikovských skupín a všetky ostatné skupiny bez ohľadu, o aký šport ide, sa môžu zapojiť. Ako?

Vyveste na najbližších zápasoch svojho klubu transparent “HROBÁRI ŠPORTU NA SLOVENSKU“ a fotografiu zaveste na internet s hashtagom #HrobáriŠportuNaSlovensku alebo nám ju pošlite na našu stránku a my ju radi zverejníme.

Veríme, že táto forma nenásilného protestu prinúti zamyslieť sa predstaviteľov vlády nad tým, že ich úlohou je šport v tejto krajine podporovať a nie rujnovať.

Výzva Ultras Slovan:

https://www.facebook.com/335858433893813/photos/a.436674133812242/771400660339586/?type=3&theater

 


Pridaj komentár