HKm Zvolen – HC 07 Detva (21.01.2018)


Naša hokejová ultras scéna nepatrí síce medzi nejakú európsku elitu, ale máme v nej tábory, za ktoré sme radi a teší nás ich aktivita na tribúnach.

Tak ako nás mrzela strata derby zápasu medzi Žilinou a Martinom (pád Martina do druhej ligy), tak nás pre zmenu potešilo nové derby medzi Zvolenom a Detvou a práve medzi týmito dvoma tábormi to v posledných zápasoch skutočne vrie. V nedeľu sa vo Zvolene tieto mužstvá opäť stretli a ako sa dalo očakávať, zápasu sa zúčastnili aj hostia.

K dispozícii máme aj report domácich, o report obidvoch skupín.

Report domácich:
,,Po nedávnych udalostiach vo vzájomných zápasoch proti Detve sa v nedeľu mobilizujeme vo väčšom počte než obvykle a začína sa aj debata o prípadnej konfrontácii so súperom.

Detva však na počty 20×20 neodpovedá kladne, rovnaký nezáujem je neskôr aj na na ponuku 10×10, čo je škoda, pretože by to bolo určite zaujímavejšie, ako neustále sa obhadzovanie rôznymi predmetmi cez plot.

Zápas ako taký sa niesol v priemernej atmosfére, Zvolen nakoniec podľa očakávaní zvíťazil 6:3. Pred štadiónom sa niektorí naši pokúšali o konfrontáciu, ale všetkých rozháňa polícia, ktorá si pár chalanov odpíše a rozchádzame sa každý vlastnou cestou.
Na záver by sme sa chceli vyjadriť k vzťahom na trase Zvolen – Detva, keďže sa čoraz viac stretávame s nepochopením.
S Detvou vo Zvolene donedávna nikto žiadny problém nemal, skôr naopak, mnoho fanúšikov zo Zvolena prialo Detve víťazstvá a postup, z Detvy naopak chodili fanúšikovia na zápasy Zvolena v najvyššej súťaži atď..

Táto súčasná nenávisť je výsledkom pár individualít, ktoré začali šíriť nenávistné reči voči Zvolenu, paradoxom je, že tieto reči nechápu ani podaktorí fanúšikovia z Detvy. S ultras mentalitou nemá nič spoločné ani ich používanie našich mien pri osočovaní na rôznych fórach, čo pekne napomáha PZ SR a povestným klincom je teplá družba s naším najväčším rivalom z Iskry. Reči o tom, že táto družba trvá 30 rokov sú nám iba na smiech.”

Report hostí:

,,Pôvodne sme ani nechceli reagovať na zmes poloprávd a klamstiev zo strany Zvolena, kedže sa nič podstatné na tom zápase nestalo a načo zahlcovať internet a výmyšlať si veci len preto, aby sa mohol napísať nejaký článok. No dnešná doba praje rôznym internetovým pisálkom a chuligánom, tak treba uviesť veci na pravú mieru..

Po poslednom vzájomnom zápase u nás a následnej prehadzovačke bolo jasné, že tentoraz acabi nič neponechajú na náhodu a dôsledne sa pripravia na prípadné výtržnosti. Z Detvy vyráža plný bus rôznorodého skladu, ďalší ľudia idú na autách, dokopy cez 100 ľudí v sektore.

Pred zimákom nás víta množstvo príslušníkov v uniformách, kukláčskych dodávkach, tajných.. Pri vstupe na zimák je každý z nás natáčaný kriminálkou na kameru a tak vieme, že dnešný deň sa nič nestane. Napriek týmto skutočnostiam prichádzajú k sektoru dvaja nám dobre známi, keď sme pred pár rokmi spolu chodili fandiť do BB na Duklu, s ponukou na stret..

Vysmejeme ich a posielame ich kadeľahšie pri pohľade na policajné manévre a hafo kriminálky na zápase. Takéto veci sa predsa riešia dávno pred zápasom a keby ponuka prišla skôr, tak športová ekipa by išla autami a nie busom na prípadný dohodnutý stret.

Po zápase nás sprevádzajú kukláčske dodávky až na výjazd z diaľnice, takže nič doležité z pohľadu chuligánskeho hľadiska sa v ten deň nestalo, zbytočný report zo strany domácich.

Ohľadom našich vzájomných vzťahoch a družby s BB.. Družba s BB začala v roku 1994 práve na hokeji vďaka kamarátsko-skinheadským vzájomným kontaktom a postupne sa rozvíjala aj na futbale, kde sa ľudia z Detvy stali jednymi z hlavných postáv chuligánskej a ultras scény najbližších rokov, o čom svedčia aj články v rôznych vtedajších fanúšikovských zinoch a hlavne to môžu potvrdiť pamätníci tých časov.

Počas tých dlhých rokoch sa na futbale stretávali a spolu fandili a bojovali bok po boku aj s chalanmi zo Zvolena, ktorí si popri hokeji vybrali vo futbale fandiť Dukle BB. V posledných rokoch však vinou úpadku futbalovej Dukly naše spoločné kontakty ochladli, nastala výmena generácii, do popredia vo zvolenskom hokejovom kotli sa dostávajú ľudia, čo na futbal chodia fandiť za Trnavu a ich mladšia generácia už nevníma vzťahy s Detvou tak intenzívne ako ich starší kamaráti.
Definitívne ochladenie našich vzájomných vzťahov nastáva pri prvom derby zápase vo Zvolene a hanlivým tranparentom na našu adresu a pozápasovým napadnutím našich družobných kamarátov a busu, ktoré však pre nich končí pár k.o. aj napriek početnej polícii, ktorá nás sprevádza, takže musíme bojovať aj s nimi.

Reči o nejakom vypisovaní a udávaní mien tu nemajú miesta, namiesto toho človek z vašej ekipy už pravidelne dlhé roky zaznámenáva každý váš jeden domáci zápas a výjazd na kameru, kde detailne bez zamazania tvárí zverejňuje okrem fandenia kotla aj incidenty a uľahčuje tak prácu protiextrémistickému oddeleniu, takže tam treba hľadať dôvody, keď všetko fízli dostanú priamo na tanieri..”

Foto: Ivan GolembiovskýMyšiak Foto&Video, Ultras Detva


Pridaj komentár