FC VSS Košice – Dukla Banská Bystrica (03.10.2020)

Šláger kola v druhej najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku sa odohral dnes v košickom Čermeli, kde domáci privítali Banskú Bystricu.

Kvôli nariadeniu vlády sa muselo odohrať bez divákov, no napriek tomu sa skupina domácich najvernejších stretla pred bránami štadióna a aspoň takto na diaľku hnali vpred svojich zverencov. Nechýbala pyrotechnika, pozvánkové transparenty na 17.10. a samozrejme dobrá nálada v kruhu priateľov, ktorú všetkým prítomným ničil iba jediný fakt, a to ten, že nemohli zápas sledovať priamo z tribúny.

Košice napriek tejto podpore s lídrom súťaže nedokázali bodovať a prehrali 1:2.

Pár slov k zápasu spísali aj košickí ultras:
,,Dnešný šláger s Banskou Bystricou sme museli sledovať len takto.  Spoza plota. Zápas, na ktorý sme sa tešili od žrebu, maľovali choreo a pripravovali ďalšie ultras aktivity, sme si tak vôbec neužili.
Od 1. septembra bol maximálny počet divákov na štadióne obmedzený na 1 000. Už toto nariadenie sme brali s nevôľou.
Prečo?
Lebo počas sezóny sa NA CELOM SLOVENSKU neobjavil jediný futbalový zápas, ktorý by sa stal známym ohniskom nákazy. Ani medzi hráčmi, ani medzi divákmi. A to považujeme za jeden z kľúčových argumentov, prečo by fanúšikovia mali chodiť na štadióny. Aspoň v nejakom rozumnom počte.
Napriek tomu nám návštevu akýchkoľvek športových podujatí zakázali. Nelogicky, neodborne, bez ohľadu na argumenty a dôsledky. Zakázali to tí, ktorí ani netušia, koľko ľudí treba na organizáciu športového zápasu. Tí, ktorí neustále menia svoje rozhodnutia, čím vyvolávajú v spoločnosti zbytočný chaos a hnev.
Preto nám neostáva nič iné, len sa pridať k ohlásenému protestu proti hrobárom športu na Slovensku, ktorý sa uskutoční 17. októbra od 14:00 na hlavnej železničnej stanici v Bratislave.
Pozývame aj fanúšikov ostatných športových klubov v Košiciach a okolí, takisto hráčov z profesionálnych aj amatérskych súťaží, či majiteľov a funkcionárov. Príďte a vyjadrite svoj názor na aktuálnu situáciu v športe.”

Za foto ďakujeme nášmu fotografovi Svakovi, ktorého môžete sledovať aj na súkromnom IG profile.

https://www.facebook.com/rudolf.rondzik/videos/10218470867351269/

Foto: Svako / Ultras Magazine


Pridaj komentár