FC Luzern – NK Osijek (20.07.2017)

Štvrtkové odvety Európskej ligy priniesli aj zaujímavé merania síl v zápase Luzernu s Osijekom a keď píšeme o meraní síl, nemáme na mysli iba čo sa supportu na tribúnach týka. Časť hosťujúcej výpravy sa totiž rozhodla pred zápasom pozdraviť domácich v podniku, v ktorom pred zápasom popíjali. Ťažko určiť z boja víťaza, boj sa totiž rýchlo zmenil na hádzanú a vzduchom lietadlo po chvíli všetko, čo bolo po ruke, od pohárov až po odpadkové koše.

Na štadióne to vyzeralo veľmi dramaticky, domácim sa v 62. minúte gólom na 2:0 podarilo vyrovnať stav série z prvého zápasu, no už o desať minút celý štadión schladil gól Ejupiho na 2:1 a keďže do konca stretnutia sa už skóre nemenilo, ďalej ide Osijek. Ten sa v treťom predkole stretne s holandským PSV Eindhoven.