Fastav Zlín – Baník Ostrava

Po faule domáceho brankára na hráča Baníku a následnom nepeknom geste smerom k ostravským fanúšikom sa spustila vlna výtržností, kvôli ktorým musel byť zápas na približne 20 minút prerušený. Okrem toho si hosťujúci priaznivci pripravili niekoľko choreografií, v sektore domácich sme videli transparent venovaný mŕtvemu fanúšikovi Dinama Záhreb, ktorý bol popravený teroristickou organizáciou ISIS. Na stránke Chacharov sme našli report, prečítajte si pohľad na tento výjazd očami fanúšikov Baníku.

Po dlouhých sedmi letech jsme opět dostali příležitost k výjezdu do Zlína. S termínem zápasu tentokrát nikdo nečachroval a snaha odlákat lidi malým počtem lístků, domácím taky nevyšla, takže se dal očekávat čtyřciferný počet chacharů v hostujícím sektoru na zlínské Letné. Mimo pekelně rozpálený vlak dalo hodně lidí přednost autům a vypraven byl taky jeden autobus chacharů z Novojičínska. 

Ústředním motivem výjezdu byly nové modré trička, kterých se prodalo na devět stovek a celkově to byla příjemná změna od „bílých“ výjezdů z posledních let. 

Na stadion se téměř bez problémů a bez nutnosti předkládat jakýkoliv údaj, dostávají všichni a počet se zastavuje na skvělém čísle 1115 příznivců Slezské.

Na jednom z nejatraktivnějších výjezdů samozřejmě nesmí chybět hlavní vlajky, kterými jsou pro tento den nová „FC Baník Ostrava“, „Cosa Nostra“ a „Apple Commando“ doplněné menšími fanclubovými a skupinovými zástavami. 

Během utkání bylo prezentováno taky několik výtvorů z naší Ultras dílny. Ta hlavní se skládala ze tří plachet v klubových barvách se znázorněnými symboly výjezdů: vlakem, půllitrem piva a zatnutou pěsti a jejíž součástí byly po stranách vlaječky na tyčích a balónky. Na plotě během těchto chvil nápis „Baník Ostrava – Extrémní hobby“. Samozřejmě nemohla chybět také pyrotechnická vložka.

Nebylo zapomenuto ani na velkou tragédii, která se stala ve slezském dole Darkov, kde po výbuchu zemřeli tři horníci. Odpočívejte v pokoji!

Ke konci zápasu jsme ještě nad hlavy vytáhli nápis reagující na internetový “projev“ Šafarčíka před úvodním zápasem ve Vítkovicích.

Fandění opět řízené mobilní aparaturou s mikrofonem bylo vzhledem k šílenému vedru jako na houpačce, celkově na slušné úrovni, ale v takovém počtu se dalo předvést určitě více. 

Jak už ví každý, kdo ve Zlíně byl a hlavně všichni, kteří nebyli, tak v sedmdesáté minutě se po několika událostech na hřišti rozpoutává menší výtržnost v našem sektoru, která sice byla zbytečná, ale tolik se toho zase nestalo a tak by se moralisti, kteří toto srovnávají s šafarčíkovým tunelem klubu, měli hodit zpět do klidu. 

Co se fotbalu týče, tak naši opět nepředvedli nic a potřetí v roli hostů prohráli. Po zápase jsou nabádání členy realizačního týmu Baníku, aby nechodili děkovat svým fanouškům, kteří za nimi i přes bídný výkon stáli po celý zápas a díky tak patří těm, kteří i přes to přišli. Jednalo se především o známé tváře, které si nenechají kálet na hlavu, a proto jejich působení v Baníku pravděpodobně brzy skončí.

Během děkovačky jde část chacharů na hřiště pozdravit, kromě hráčů, také zlínské příznivce, ale nic z toho nakonec nebylo. K domácím celkově snad jen to, že prožívají evidentně euforii a zaplněný stadion nevypadal vůbec špatně, kotel občas úspěšně rozeřval celý stadion a v druhém poločase měli také menší choreo. Mentalita většiny stadionu se však ukázala hlavně během zásahu policie v našem sektoru, ale to by bylo asi všude stejné.

Při odchodu ze stadionu začaly úřadovat pořádkové složky, nad jejichž uvažováním nejde jinak než kroutit hlavou, ale člověk si za ty roky už zvykl. Třešničkou na dortu bylo, když několik těžkooděnců shodilo fanouška z jeho vlastního auta. Asi nechtěli ať si promáčkne střechu!

Cesta zpět už byla, jak pro vlakové, tak automobilové v pohodě. Celkově super výjezd pro všechny příznivce našeho extrémního koníčku. 

Závěrem děkujeme všem, kteří po zápase neváhali přispět do čapky! 

00

01

02

03

05

06

07

08

09

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

24

26

27

28

30

31

32

https://www.youtube.com/watch?v=uyDDfk6k4sQ

Foto: Dalibor Michalčík, Johny Zahnaš Photography, Chachari.cz
15/08/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *