Fanúšik Spezie a jeho posledný zápas

Nie iba radostné a oslavné momenty prináša futbal, presvedčil sa o tom už nejeden z nás. Kamaráti z fanúšikovských kruhov, ktorí ochoreli, prišli k vážnemu úrazu alebo nás žiaľbohu opustili.

O to viac sa vás takýto moment dotkne, ak ide o člena rodiny, preto s veľkým obdivom opisujeme príbeh fanúšika talianskej Spezie, o ktorý sa s nami podelil jeho syn.

Išlo o prvý februárový víkend, na správe nič nemeníme a citujeme v plnom znení:

,,Tento pán sa volá Carlo Sturlese, mal 87 a pol roka a je to môj otec. Bol to veľký fanúšik Spezie. Ani neviem, či bola nejaká sezóna, v ktorej by nemal kúpenú permanentku, na futbal chodil 74 rokov, naposledy bol proti Cittadelle (19.1.2020).

V sobotu (1.2.2020) náhle ochorel, problémy s črevami, prišli sme do nemocnice, bol slabý, už napojený na ihlách, sme sa tak pripravovali na operáciu, keď sa ma opýtal, že “Ako Spezia?”

Vzal som teda mobil, nastavil live stream, nasadil otcovi okuliare a dal mu sledovať poslednú štvrťhodinu zápasu proti Pordenone. Vyhrali sme 1:0 a bolo vidieť, ako je aj skrz bolesti šťastný, sestričky len nechápavo prizerali. Operácia nepomohla, v nedeľu večer navždy zatvoril oči.”

Aj to je príklad, ako sa dá vyjadriť vernosť svojmu klubu až do svojej smrti.


Pridaj komentár