Fantastický zápas na kontroverznom štadióne

Predražil sa o sumu, za ktorú by vedeli inde postaviť ďalšie tri moderné štadióny, výstavba sa natiahla o takmer desať rokov a pri výstavbe prišiel o život nejeden pracovník. Reč je o novej Zenit Arene alebo oficiálne Krestovského štadióne, ktorý je napriek všetkým týmto udalostiam fanúšikom skôr na smiech ako na obdiv. Navonok krásna aréna, vo vnútri zlý fór, vytekajúca voda, vytopené chodby, padajúce stropy a mnoho iného. Nuž, uvidíme či sa kompetentným podarí do svetového šampionátu všetky tieto nedostatky odstrániť.

Včera v tomto futbalovom stánku hostili hráči Zenitu Petrohrad v šlágri kola Spartak Moskva a prítomných 53 359 divákov určite neľutuje návštevu tohto súboja dvoch ašpirantov na titul. Fanúšikovia na oboch stranách sa prezentovali pyrom či choreografiami a hlavne fantastickým supportom, na ihrisku hráči pre zmenu nešetrili gólmi (5:1) a v závere zápasu sa aj červenalo, keď za nešportové správanie rozhodca vylúčil domáceho i hosťujúceh hráča.

Čelo tabuľky po štvrtom kole patrí práve Zenitu, ktorý zatiaľ nestratil ani bod, Spartak okupuje desiatu priečku s jedným víťazstvom, dvoma remízami a jednou prehrou.

https://www.youtube.com/watch?v=XIUew4s1KGU

Foto: Fratria, internet
06/08/2017


Pridaj komentár