Fandíme slovenským zástupcom v európskych súťažiach

Najväčšia pozornosť sa počas našej “dovolenky“ logicky upriamila na druhú najprestížnejšiu súťaž v Európe, odohrali sa totiž osemfinálové zápasy kvalifikácie Európskej ligy, v ktorých sa darilo všetkým slovenským zástupcom. To nás nesmierne teší, pretože každý slovenský úspech sa počíta a robí dobré meno nášmu futbalu.

Po prvom zápase v Jerevane išli do odvety Slovanisti so skvelým výsledkom 4:1, doma úlohu favorita belasí iba potvrdili a po výhre 5:0 a s celkovým skóre 9:1 postupuje náš vicemajster do ďalšieho kola, v ktorom sa stretne s dánskym klubom Lyngby BK.

Rovnako hladko postupuje ďalej aj AS Trenčín, ten v prvom zápase s gruzínskym Torpedom Kutaisi zvíťazil doma 5:1 a v odvete celkové skóre Trenčania vylepšili na 8:1. Vo štvrťfinále kvalifikácie slovenský klub nastúpi proti izraelskému Bnei Yehuda Tel Aviv.

Na atraktívnych fanúšikov majú šťastie v Ružomberku, kde sa najskôr MFK stretol so srbskou Vojvodinou a po prehre 2:1 v Srbsku a výhre 2:0 doma si sily tentokrát zmerajú fanúšikovia z Concordie s ďalším skvelým táborom, s fanúšikmi nórskeho SK Brann Bergen.

O malú senzáciu sa v úvodnom kole Európskej ligy postaral luxemburský klub Progres Niederkorn, ktorý dal stopku škótskemu veľkoklubu Glasgow Rangers.

Samozrejme, známe sú už aj iné štvrťfinálové dvojice kvalifikácie, najväčšiu pozornosť budú určite pútať zápasy Botevu Plovdiv s Beitarom Jeruzalem, Željezničaru Sarajevo s AIK Stockholm, Hajduku Split s Levski Sofia, ale zaujímavo to môže vyzerať aj v súbojoch Aberdeenu so Široki Brijeg, Sturmu Graz s Mladost Podgorica či Osijeku s Luzernom.

Všetky úvodné zápasy sa odohrajú už v tento štvrtok, slovenské kluby nastúpia v týchto termínoch:
13.7. o 18:00 – MFK Ružomberok vs. SK Brann
13.7. o 20:15 – Slovan Bratislava vs. Lyngby BK
13.7. o 20:30 – AS Trenčín – Yehuda (odohrá sa na štadióne Spartaku Myjava)

Len pripomenieme, že v stredu nastúpi do úvodných bojov Ligy majstrov slovenský majster MŠK Žilina, ktorý privíta pod Dubňom atraktívneho súpera, dánsky FC Kodaň. Posledná informácia hovorí, že Dáni požiadali o 200 vstupeniek do ich sektoru, uvidíme, či tých 200 vstupeniek skutočne kúpia alebo ich príde menej. Samozrejme, budeme sledovať aj domácich, ktorí na svojich fb stránkach mobilizujú fanúšikov do kotla.

Zaujímavá môže byť odveta o týždeň neskôr v Kodani, kde v stredu nastúpi Žilina a o deň neskôr odohrá odvetu Slovan v Lyngby, čo je len približne 17 minút cesty od Kodane. Ak vycestujú na tieto odvety aj slovenskí fanúšikovia a Žilinčania ostanú nocovať po zápase, Slovanisti sa pre zmenu ubytujú neďaleko Kodane deň pred zápasom, môže to vyzerať zaujímavo.

Ultras Magazine praje všetkým táborom ale i klubom maximálny úspech a postup do ďalších bojov.

Foto: Janka Škodová, Concordia, Ultras Slovan, AS Trenčín
11/07/2017


Pridaj komentár