EURO 2016 Day 5: Po pokojnom dni opäť trochu zábavy

V pondelok bol vcelku obyčajný a pokojný deň, polícia nemusela riešiť nejaké obrovské nepokoje, no ako to už takmer býva na tomto šampionáte zvykom, bolo len otázkou času, kedy sa opäť niečo zomelie. Napriek tomu, že v utorok sme mali na programe len dva zápasy, a to zápas Rakúska s Maďarskom a Portugalska s Islandom, piaty deň šampionátu nebol ani zďaleka tak pokojný, ako by sa dalo očakávať.

Najskôr obletela svet informácia o tvrdom, no dohodnutom strete vo formáte 15 na 15, kde na jednej strane stáli chuligáni maďarského Kispestu a na strane druhej 15 chuligánov z rakúskych klubov Austria Viedeň, GAK Graz a Austria Salzburg. Víťazstvo si po krátkej chvíli pripísali na svoje konto bojovníci z Maďarska.

Neskôr sa pozornosť upriamila na mesto Lille, kde je kvôli krátkej vzdialenosti s Lens, ubytovaných mnoho Angličanov či Walesanov, práve tí sa v poobedňajších hodinách bavili pri pive, keď na nich zaútočila skupinka asi šiestich ruských chuligánov. Výsledok – dvaja Rusi zatknutí a jeden Angličan zranený. Situácia s agresívnymi a bojachtivými Rusmi donútila Angličanov a Walesanov spolupracovať, uvidíme, či im táto vzájomná podpora proti rozbehnutému ruskému vlaku pomôže.

O žvástoch o výlúčení Rusov zo šampionátu ste sa mohli dopočuť už aj v televízii, verme, že pre dobro Rusov bude na štadiónoch relatívne pokoj, no nás zaujala najmä informácia o autobuse s ruskými fanúšikmi, ktorých mala francúzska polícia otočiť naspäť do Ruska, údajne kvôli posádke, ktorú tvorili nebezpeční chuligáni. Tento dôvod je však na smiech aj samotným médiám, nakoľko na verejnosť prenikli fotografie členov posádky, medzi ktorými je niekoľko dôchodcov, žien a detí. Rusi sa zrejme šetria na nejakú väčšiu akciu, nakoľko do rána sa nič také vážne neudialo, až na jednu menšiu bitku asi 20tich fanúšikov, ktorú po pár sekundách ukončil nábeh polície.

Nižšie si môžete pozrieť fotografie a videá nielen zo spomínaných výtržností, ale i dvoch zápasov, ktoré sa odohrali.

01 (1) 02 (1) 03 (5) NIGHT FIGHT

RAKÚSKO – MAĎARSKO 0:2 (0:0)
Góly: 62. Szalai, 87. Stieber
Počet divákov: 34 424 (Bordeaux)
00 (1) 001 (1) 002 (1) 002 0 (1) 003 (1)

PORTUGALSKO – ISLAND 1:1 (1:0)
Góly: 31. Nani – 50. Bjarnason
Počet divákov: 38 742 (St. Etienne)
FotorCreated
Foto: internet
14/06/2016

Pridaj komentár