EURO 2016 Day 2: Vojna medzi Rusmi a Angličanmi

Druhý deň šampionátu a svetové médiá sa predbiehali v článkoch o vojne vo francúzskom meste Marseille. Boje medzi Rusmi a Angličanmi totiž vôbec neutíchli a dá sa povedať, že v tento deň zápasu to bolo omnoho brutálnejšie. Polícia nestíhala zasahovať, chuligáni sa dostávali do tvrdej konfrontácie na každom rohu, čo malo za následok niekoľko vážne zranených, prevažne anglických fanúšikov. Jeden z nich skončil v nemocnici v umelom spánku a doktori sa síce vyjadrili, že je mimo ohrozenia života, pravdepodobne však zranenia na ňom zanechajú trvalé následky, ktoré mu zmenia život.

Z Ruska vycestovalo do Marseille okolo 500 chuligánov, ktorí prišli s jediným cieľom, a tým bolo ukázať Angličanom, že ich chuligánske sebavedomie musí minimálne v zápasoch proti Rusku trochu klesnúť. Či sa im to podarilo alebo nie, to už je vec názoru, každopádne obe skupiny sa postarali o obrovský rozruch, ktorý si ešte dlho budeme pamätať. Nemožno nespomenúť aj moment spred zápasu, kedy sa do pouličných bojov zapojili aj chuligáni Marseille. Bitka medzi Angličanmi a Rusmi mala pokračovanie aj na samotnom zápase, kde Rusi napadli Angličanov priamo na tribúne.

Počas soboty bola napadnutá skupinka Angličanov aj v Lyone, kde boli útočníkmi pre zmenu chuligáni domáceho Olympique Lyon a štyria z nich skončili zatknutí. Úrady vo Francúzsku sa rozhodli, že v niektorých mestách sa budú podávať v deň zápasu alkoholické nápoje iba vo vybraných podnikoch centra a iba do plastových pohárov.

Reporty z troch zápasoch, ktoré sa v sobotu odohrali si môžete pozrieť pod fotografiami a videami z vojny medzi Ruskom a Anglickom.

england_russia_a (1) england_russia_a (2) england_russia_a (3) england_russia_a (4) england_russia_a (5) england_russia_a (6)

ANGLICKO – RUSKO 1:1 (0:0)
Góly: 73. Dier – 92. Berezutski
Počet divákov: 62 343 (Marseille)
Nepokoje sa z ulíc preniesli aj na štadión, kde sa inak výborná atmosféra zmenila na bojisko po tom, čo sa ruskí chuligáni rozhodli po konečnom hvizde rozhodcu napadnúť Angličanov priamo na tribúne.
england_russia_b (1) england_russia_b (2)FotorCreated england_russia_b (3) england_russia_b (4) england_russia_b (5)

WALES – SLOVENSKO  2:1 (1:0)
Góly: 10. Bale, 81. Robson-Kanu – 61. Duda
Počet divákov: 37 831 (Bordeaux)
Nás, fanúšikov slovenského futbalu, zaujímal v sobotu najmä úvodný zápas na šampionáte našej reprezentácie, keď sme od osemnástej hodiny nastúpili v Bordeaux proti Walesu. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv a po prehre 1:2 sa nám vstup nevydaril najlepšie, veríme však, že v ďalších zápasoch sa bude dariť lepšie. Dariť lepšie by sa mohlo aj ľuďom z reprezentačného fanklubu, pretože vyvesiť slovenský znak dole hlavou vo vlastnom sektore, to je niečo, čo nevieme ani opísať, tak to radšej ani nekomentujeme.
01FotorCreated 03

ALBÁNSKO – ŠVAJČIARSKO 0:1 (0:1)
Gól: 5. Schar
Počet divákov: 33 805 (Lens)
Prvým sobotňajším zápasom bol súboj Albánska so Švajčiarskom. Najmä Albánci sa na šampionát pripravili ukážkovo, no napriek skvelému supportu, dôvod na radosť mohli mať po zápase priaznivci Švajčiarska.
01 05
Foto: internet
11/06/2016

Pridaj komentár