EURO 2016 Day 1: Ruské “úderky” zatienili úvodný zápas šampionátu

Francúzska polícia v Marseille hasila nepokoje v noci zo štvrtku na piatok, keď sa Angličania dostali do konfliktu s domácimi chuligánmi. Len najväčší optimisti z policajných radov si mysleli, že piatkové ráno bude pokojnejšie. Do mesta totiž okolo obeda začali prichádzať prvé skupinky ruských fanúšikov, medzi ktorými nechýbali ani “úderky”, z ktorých sa najviac ukázali chlapci z moskovského Lokomotivu a Torpeda Vladimir. Tí nezamestnávali len políciu, ale v strehu pred nimi museli byť najmä Angličania, s ktorými Rusi vyhľadávali konfrontáciu na každom kroku.

K tejto konfrontácii počas dňa skutočne niekoľko razy došlo, podľa dostupných informácii mali prevahu ruskí “športovci”, i napriek tomu, že v niektorých prípadoch museli kvôli početnej nevýhode zvoliť ústup. Polícia počas dňa opäť zatkla niekoľko osôb a ďalšie zatknutia prišli na rad v nočných hodinách.

Práve v noci sa spustili ďalšie boje, najskôr medzi Angličanmi a Rusmi, neskôr policajtmi, kedy prešli rekonštrukciou ďalšie terasy, vzduchom lietalo mnoho pyra a vlastne všetko, čo mali chuligáni poruke.  Keď tieto nepokoje trochu utíchli, na scénu prišla opäť skupina domácich, keď sa pokúsili zaútočiť na Angličanov. Podľa slov chuligánov z Anglicka, do konfliktu sa dostali s miestnym moslimským gangom, je však pravdepodobné, že išlo o chuligánov Olympique Marseille. Nech to už bol ktokoľvek, jeden Angličan skončil s vážnym zranením ležať na zemi a bol prevezený do nemocnice (o jeho stave budeme informovať). Podľa očitých svedkov, niektorí z domácich mali v rukách nože.

Rozzúrených Angličanov bolo vtedy veľmi ťažké zastaviť a nielenže skupina domácich bola nútená ujsť, hnev chuligánov si odniesli aj domáci obyvatelia, ktorých farba pleti nebola biela. Ulicami zaznelo taktiež niekoľko rasistických pokrikov.

02 04 05 09 1 09 2 12 13 14 19 29 33

FRANCÚZSKO – RUMUNSKO   2:1 (0:0)
Góly: 57. Giroud, 89. Payet – 65. Stancu (11m)
Počet divákov: 75 113 (Stade de France, Paris – St. Denis)

Dnešné nepokoje v meste Marseille úplne zatienili množstvo ďalších zaujímavostí, medzi ktorými asi tá najdôležitejšia z celého dňa – na programe bol aj úvodný zápas celého šampionátu. V Paríži na Stade de France hostila domáca reprezentácia futbalistov Rumunska. So svojím výkonom domáci určite spokojní byť nemôžu, naopak Rumuni predviedli sympatický bojovný výkon, osud však zariadil minútu pred koncom famózny gól Payeta, ktorým Francúzi vstúpili do šampionátu víťazstvom.

a b c

 

Foto: internet
10/06/2016

Pridaj komentár