Erzgebirge Aue – Dynamo Dresden (01.04.2019)

Na pondelňajšie derby do Aue pricestovalo približne 2000 fanúšikov Dynama a tí predviedli famóznu strobo-show.

Počas celého zápasu prostredníctvom pokrikov dávali oba tábory pocítiť, že rivalita medzi Aue a Dynamom je obrovská, svedčí o tom aj množstvo bannerov, medzi ktorými nechýbal ani „Scheiss Dynamo“ v kotli Aue.

V úvode druhého polčasu sa sektor hostí rozblikal stroboskopmi, ktoré asi privolali vyrovnávajúci gól na 1:1. Keď sa Dynamo dostalo v 81. minúte do vedenia a v 91. minúte strelilo gól aj na 3:1, napätie vo vzduchu sa dalo krájať.

Napriek tomu, k závažnejším nepokojom nedošlo, naopak, fanúšikovia Dynama sa ešte verejne ospravedlnili za svojich vlastných fanúšikov, ktorí naposledy v Aue „rekonštruovali“ toalety.