Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava (13.05.2023)

Dukla Banská Bystrica – Slovan Bratislava (13.05.2023)

V sobotu bola Banská Bystrica dejiskom veľmi atraktívneho zápasu z pohľadu futbalového i toho fanúšikovského. Domáca Dukla, stále bojujúca o pohárovú Európu, hostila bratislavský Slovan, ktorý práve v tomto stretnutí mohol spečatiť zisk majstrovského titulu.

Belasých prišlo podporiť vyše 1000 fanúšikov, ktorí sa prezentovali pyrom a kartoniádou, na opačnej strane sa približne 100-členný kotol prezentoval kresleným choreom, ktoré zvýraznilo pyro odpálené pod ním. Zápas nakoniec skončil víťazstvom Slovanistov 2:1, ktorí sa po konečnom hvizde mohli tešiť zo zisku majstrovského titulu. Viac sa dočítate v reportoch obidvoch skupín:

Report Ultras Banská Bystrica:
,,Už pred zápasom nám bolo jasné, že toto stretnutie bude iné ako tie, na ktoré sme bežne zvyknutí a to z dvoch dôvodov: Počtu hosťujúcich fanúšikov, ktorý si tu na ligovom zápase nepamätáme a masívnom policajnom nasadení a z toho vyplývajúcich opatrení.

Atraktivita stretnutia bola umocnená ešte tým, že sme boli stále v hre o tretie miesto, ktoré zaručuje priamy postup do konferenčnej ligy, naopak slovanu stačil akýkoľvek bodový zisk na spečatenie titulu. Aj preto bola oficiálna návšteva zápasu 6018 divákov, i keď jej dôveryhodnosť je otázna, nakoľko celá jedna tribúna bola z bezpečnostných dôvodov uzavretá. Faktom ale je, že štadión bol aj tak veľmi slušne zaplnený. V našom kotli sa schádza cca 100 ľudí a fandíme neúnavne po celý zápas, neraz sa do jednoduchších pokrikov zapoja aj ďalšie časti štadióna. V kotli sme ale pre tento zápas počítali určite s vyššou účasťou. My sa ale dobre bavíme a v 70. minúte sa prezentujeme choreografiou, plachtou o rozmeroch 10×8 m, na ktorej je vyobrazený bystrický fanatik s horiacimi bengálmi spolu s nápisom na plote ZAPÁLENÍ PRE DUKLU. Aby sme tomu celému dodali na autentickosti, odpaľujeme do toho nemalé množstvo pyrotechniky.
Dukla bohužiaľ zápas prehráva, to nám ale nebráni užiť si s našimi hráčmi spoločnú ďakovačku a vliať im do žíl potrebnú energiu pred blížiacou sa barážou, v ktorej sa bude rozhodovať o poslednej európskej miestenke.”

Report Ultras Slovan:

,,Minulotýždňové dôležité víťazstvo u mongolských ufňukancov posunulo náš Slovan na dosah majstrovskej bodky a s vedomím, že na definitívu nám stačí bodovať v Banskej Bystrici, sme sa rozhodli neponechať nič na náhodu. Už prvé hodiny predaja lístkov boli predzvesťou plnohodnotnej invázie, akú sme v Bystrici zažili naposledy pri pamätnom finále pohára proti Žiline v sezóne 2010/2011 a tak sme tretí výjazd v rade (po Trnave a Dunajskej) dokázali bezmála vypredať sektor hostí. Vzhľadom na masu 1 200 ľudí vybavenie dostatočného množstva autobusov na poslednú chvíľu neprichádzalo do úvahy a tak sme zvolili formu spoločného autovýjazdu s veľkou stretávkou na Tekovských Nemcoch a následným presunom v kolóne až do Bystrice.
Ihneď po príjazde davy slovanistov prúdia zo všetkých strán do centra mesta a obsadzujú celé námestie i všetky priľahlé podniky s výnimkou jednej terasy, kde sa v bezpečí spoza ťažkoodencov realizuje cca 8 kusov domácich hrdinov vykríkujúcich svoje buranské pokriky a mávajúcich fakermi na všetky strany. Ťažko povedať či ťažká životná situácia, frustrácia zo žalostnej úrovne vlastných radov alebo nepriaznivé zdravotné vyhliadky červenohlavého hellboya zapríčiňujú ich samovražedný pokus vyprovokovať neďaleko sediacu skupinku belasých, vzápätí sa však na nich zbieha niekoľko desiatok slovanistov zo všetkých smerov a Bystričania po nádherných hlavičkových trefách od fliaš či stoličiek sa môžu znova utekať skryť za kukláčov, polízať si rany a sústrediť sa na robenie ramien z bezpečnej vzdialenosti. Veríme, že tento novonastolený trend vám vydrží a po dlhých rokoch sa konečne objavíte aj v Bratislave vy zbabelé kur*y .😉
Približne hodinu pred zápasom zahajujeme spoločný pochod vyše tisícky slovanistov na štadión za neustáleho supportu a odpaľovania pyra. Polovica oblúku za bránou sa postupne zapĺňa takmer do posledného miesta a desiatky slovanistov sa objavujú aj na hlavnej tribúne (vďaka čomu neskôr vieme dať aj na výjazdovom zápase prekrikovačku so štadiónom). Vzhľadom na absolútne nefutbalovú architektúru Štiavničiek a rozťahaný sektor je koordinácia supportu miestami obtiažnejšia a treba tak využívať naraz aj 2-3 speakerov, aj napriek tomu však máme celý zápas domácu atmosféru, nakoľko hŕstka Bystričanov vo svojom kotli nemá proti drvivej početnej prevahe žiadnu šancu. V druhom polčase sa prezentujeme celosektorovou kartónovačkou modro-bielych pásov, doplnenej svetlicami, navyše Slovan presne v tom momente zvyšuje svoj náskok na 2:0 a tak je o eufóriu postarané. Aj keď Trno musí kvôli zraneniu striedať a do brány tak nastupuje náš milovaný dobrý chlapec, hráči si vedenie už postrážia a po konečnom hvizde tak môžu vypuknúť majstrovské oslavy.
Tu sa nedá nepristaviť pri dlhoročne zamindrákovaných pajácoch z radov Bystrickej polície. Kým všade vo svete je pri príležitosti zisku titulu či poháru bežným javom spoločné oslavovanie hráčov s fanúšikmi priamo na ihrisku, tu sa prítomné orgány rozhodli neponechať nič na náhodu a nezmyselnou demonštráciou sily sa snažili pokaziť radosť z ligového prvenstva. Veľká vďaka a uznanie patrí hráčom, keďže spočiatku fízli odmietali pustiť bližšie ku nášmu sektoru aj ich, napokon sa však nedali zastrašiť a prišli ukázať, že spoločné puto markantné už v Dunajskej Strede medzi ihriskom a tribúnami je naozaj silné a potvrdili to aj spoločným chorálom s nami „Ja som kkt, ja som policajt“. Klobúčik dole páni.
Po zápase sa rozchádzame smerom domov, uvedomujeme si však že z neďalekej Podbrezovej sa v tom čase majú vracať rovnakou cestou aj trnavskí psi. Na pumpe sa formuje veľmi slušná banda pripravená na welcome party pre dosratých potkanov, bohužiaľ aj kvôli prítomnej polícii je táto akcia neúspešná. Následne sa za nimi vydávame aby nám predviedli rozkopanie slovanistu v praxi, žiaľbohu v Trnave očividne vedia chipovať motory efektívnejšie než v Bratislave a napriek tomu, že zopár našich áut sa ich snaží sledovať, napokon miznú v bezpečí svojho družstva. Takzvaní „Králi Slovenska“ opäť ukázali, že ich silácke reči a pózy začínajú i končia s prítomnosťou Baníku a bez neho sú nad ich sily aj České Budějovice.🙂
O týždeň všetci na Slovan osláviť spoločne s hráčmi túto výnimočnú sezónu na každom fronte a poďakovať im za rekordný 5. titul v rade ako aj úspešnú jazdu v pohárovej Európe. Poďme prekonať divácky rekord z ktorého sa ešte pár dní budú tešiť Világiho kočovníci a doprajme chalanom majstrovský aplauz zaplneného Tehelného pola!”


um wear

Jeden komentár

  • SV

    15. mája 2023 at 13:52

    Od Dukly som zatiaľ lepšie choreo nevidel. Zvýšil sa sklon tribún po rekonštrukcii Štiavničiek? Doteraz mali vždy problém s malým sklonom, na fotkách z plochy nebolo tie choreá nikdy vidno

    Odpovedať

Pridaj komentár