Družba Slovan – Brno: vyjadrenie Brna + reakcia USP + stanovisko UM

Najhorúcejšia téma česko-slovenskej fanúšikovskej scény v týchto dňoch, aj tak by sa dal nazvať spor medzi skupinami Brna a Ultras Slovan Pressburg.

Nakoľko sa na nás zosypala vlna obvinení o úmyselnom utajovaní tejto informácie a akéhosi paktu s táborom belasých o nezverejňovaní príspevkov, ktoré im nevyhovujú, sme nútení sa pridať na vlnu vyjadrení a stanovísk a pridať na úvod jedno vlastné.

Tieto obvinenia s plnou vážnosťou odmietame!
S každým slovenským táborom máme minimálne dobré vzťahy a dovolíme si tvrdiť, že to je najmä z dôvodu objektivity, ktorú je, dúfame, cítiť v každom našom článku či príspevku na facebooku / instagrame.

Na našej stránke nemažeme žiadne komentáre, ak sa nejedná o SPAM a čo sa týka príspevkov, je pravdou, že bol zmazaný jeden príspevok, ktorý sme zdieľali z Ultras Slovan Official stránky (link) a to z toho dôvodu, že sme si nevšimli, že sme boli požiadaní ho nezverejňovať ešte predtým, než sme ho zdieľali na našej stránke. V žiadosti nám bolo okrem iného aj vysvetlené, že rovnaká žiadosť bola poslaná všetkým stránkam (ktoré vtedy žiadosti vyhoveli a príspevok nezdieľali) a že daný príspevok si prajú mať iba na svojich stránkach.

Od nášho začiatku fungujeme vo “friendly” režime, nie sme ako klasické bulvárne médiá, že bažíme po senzáciách a v niektorých prípadoch si dovolíme nepublikovať články alebo príspevky, o ktorých si myslíme, že môžu priniesť viac škody ako osohu.

Rovnako tak tomu môže byť diskusia, ktorá sa k súčasnej téme objavuje pod každým príspevkom. V diskusii sa zverejňujú mená, informácie, situácie, ktoré by mali byť podľa nášho názoru nezverejnené a napriek tomu, že je na nás vyvíjaný obrovský tlak, UM má slúžiť na propagáciu ultras scény a nie ako výkladná skriňa informácii pre príslušníkov PZ, ktorí stránky naše či našich českých kolegov nepretržite sledujú.

Vidíme, akým smerom sa uberala diskusia na hooligans.cz a toto je jeden z dvoch dôvodov, prečo sme váhali so zverejnením vyjadrenia Brna. Druhým dôvodom je časová zaneprázdnenosť, Ultras Magazine nie je živobytím a nedá sa tu tráviť 24 hodín denne, preto ak meškáme necelý deň s nejakou informáciou, je to snáď pochopiteľné. Pod obrovským tlakom verejnosti zverejňujeme link na vyjdrenie Brna, no budeme veriť, že diskusia sa nezvrhne do zverejňovania mien či situácii alebo informácií, pri ktorých si príslušníci PZ mydlia ruky.

Link na vyjadrenie Brna: https://bit.ly/2YWIGlN

Následná reakcia USP:

Pridaj komentár