“Desinka” alebo Čo nám priniesol posledný týždeň v desiatich bodoch

Týždeň ste nemohli spávať, týždeň ste sa pýtali, čo je s UM-kom, admin asi drinčekuje, možno ho zatkli za to, ako sa nechal počuť, že policajný prezident si vymýšľa alebo možno len vycestoval, čo však keď možno kupuje ďalší byt za google reklamu na webe? Nepýtajte sa ďalej, odpoveď sa dozviete v desiatom bode tohto článku, ktoré som nazval “desinka”.

1. SLOVNAFT CUP
Bolo to síce dávnejšie než týždeň dozadu, konkrétne 13. a 14. marca, ale nevenovali sme tomu príliš veľkú pozornosť, tak teda teraz… Už v prvý hrací deň pohárového štvrťfinále zaujal počet fanúšikov DAC, ktorí vycestovali do Trnavy. Presne 229 hostí muselo byť však po zápase smutných, Spartak po víťazstve 2:0 ide do semifinále. Rovnakým výsledkom a teda aj víťazstvom sa dostal ďalej aj Ružomberok, ktorý sa v ten istý deň predstavil na štadióne v Poprade. O aktivite hostí na tomto zápase info nemáme, zaznamenali sme však, že skupinka domácich fanúšikov nelenila, za čo si zaslúži rešpekt.

O deň neskôr, teda v stredu sa odohrali ďalšie dva zápasy, Žilina nastúpila v Borčiciach, kde zvíťazila a ako inak, opäť výsledkom 2:0, zápasu sa zúčastnili aj hosťujúci fans. V štvrtom zápase medzi Slovanom a Liptovským Mikulášom domáci síce zabrnkali na nervy tým 353 divákom, ale nakoniec to všetko dopadlo podľa očakávaní, po výhre 4:3 ide do semifinále Slovan, futbalistom hostí musí stačiť dobrý pocit z bojovného výkonu.

A ako to bude vyzerať v semifinále? Hrať sa bude na dva zápasy a v týchto dvojzápasoch si sily zmerajú Ružomberok so Žilinou a Trnava so Slovanom.

2. FORTUNA LIGA – skupina o titul
Nerobia sa už sumáre ako kedysi, nie je na to čas a priznám sa, že ani chuť, nakoľko zabijete ním niekoľko hodín a jediný feedback, ktorý dostanete je koment užívateľa z táboru x “je*ať tábor y”, vtedy si poviete, že pre mier v krajine to nebudete ďalej publikovať, hhh, ale nie, jednoducho nie je na to toľko času, odkedy sa o UM starám sám. Toto kolo bolo však celkom vydarené.
Trošku zamrzel počet Trenčanov v Ružomberku, pravdou je, že situácia v TN je ornou pôdou pre nezáujem fanúšikov navštevovať zápasy, ale i tak, 7 skalných v sobotu podvečer je veľmi málo. Trošku inak tomu bolo v Trnave, kam zavítala Žilina.
Naschvál píšem, že “trošku inak”, pretože síce hostí pricestovalo viac, cca 50-60 kúskov, no taktiež majú žlto-zelení na viac. Nuž doba je zlá, počasie kruté, Mr. Bean stále nie je prezident a ja sa neviem odnaučiť piť rum, čiže trápiť sa niečím iným, to nemá zmysel, buďme vďační za každého fanúšika a namiesto urážok na internete, sa skúsme pozrieť na to dospelo a nebáť sa povedať pravdu, že 50 fanúšikov v sektore hostí na Slovensku je spokojníčko, samozrejme, keď si odmyslíme Trnavu a Dunajskú Stredu, tábory, ktoré tento rok zvádzajú silný boj o výjazdového kráľa sezóny.
Čo sa tohto zápasu týka, určite otriasol diskusiami aj návrat skupinky fanúšikov FCST na tribúny, jedna vlajka, mávačky a celozápasový support predpovedal čosi veľké…
No a v treťom zápase skupiny o titul, fanúšikovia DAC sa opäť ukázali skvele na Pasienkoch, kde prišlo 440 fanúšikov. Zaujala aj návšteva, keď tento zápas sledovalo 2850 divákov a čo viac, v kotli domácich sa objavila aj skupina fanúšikov, ktorí sa v zápase prezentovali aj pyrom.

3. FORTUNA LIGA – skupina o udržanie sa
Prešov – Senica, Podbrezová – Michalovce, Nitra – Zlaté Moravce. Trio zápasov, na ktorých by ste veľa zábavy nečakali, Nitra paradoxne ako domáci tím na štadióne Zlatých Moraviec, Podbrezová vzdialená od Michaloviec tak tri hodinky autom, no a Prešov – Senica, zápas, kde domáci opäť hrajú na štadióne v inom meste, čiže človek by nejakú veľkú fanúšikovskú aktivitu nečakal, ale toto kolo, ako som už spomínal, bolo iné…
Nitra sa zabavila v sektore hostí na domácom zápase, rovnako tak potešil výjazd Michaloviec do Podbrezovej a zábavičku mali aj Prešovčania. Počty žiadne Anglicko, ale palec hore všetkým!

4. NIŽŠIE SÚŤAŽE
Nie je tých zápasov veľa, o ktorých by sa dalo písať, alebo možno je, ale neviem o nich, čo mi však neuniklo sú dva treťoligové zápasy. V tom prvom, v šlágri kola Petržalka privítala Rohožník a zápas sledovalo 916 divákov a vďaka obom fanúšikovským skupinám sa odohral vo výbornej atmosfére. Druhý zápas, ktorý treba spomenúť, je zápas Banskej Bystrice s Kalinovom, kde sa opäť skvele prezentovali domáci ultras. Tí si pád do tretej ligy očividne užívajú.

5. NÁVRAT „50ky“ alebo ULTRAS SPARTAK SÚ SPÄŤ
Asi najhorúcejšia novinka v tomto týždni, Ultras Spartak Trnava vo štvrtok podvečer publikoval správu o tom, že bojkot sa ruší a ultras sa vracajú na tribúny. Naša scéna  teda opäť dostane ďalšiu injekciu a nám neostáva nič iné iba veriť, že návrat ultras vzbudí aj väčší záujem o futbal u verejnosti. Kompletné vyjadrenie nájdete aj ich facebookovej stránke, prečítať si ho môžete aj kliknutím tu.

6. SITUÁCIA V RUŽOMBERKU
V ten istý deň ako Spartakovci, hádžu na svoju stránku zaujímavú informáciu aj Ružomberčania. Podľa všetkého, rokovania s klubom vedú k situácii, ktorá by bola prijateľná a mohla by viesť k návratu Concordie do kotla. Ako sa bude situácia ďalej vyvíjať a ako dopadne dnešné stretnutie fanúšikov nás zaujíma a snáď nám niekto z tábora Concordie pošle výsledok debaty :).

7. HOKEJ – PLAY OFF
Hokejová sezóna je už v play off fáze, priznám sa, že samotné zápasy moc nesledujem, ale fanúšikovskej aktivite sa vždy poteším. A ako to vyzerá, štvrťfinálové zápasy sprevádzajú aj ultras aktivity, keď všetkým táborom nerobí problém vytvoriť kotol doma i vonku, teda ak nerátame Žilinu, kde ultras zápasy nenavštevujú.
V menšej fotogalérii si môžete pozrieť ako to na týchto zápasoch vyzeralo, niektoré súboje samozrejme ešte pokračujú.

8. MESTSKÉ DERBY ZÁPASY V EURÓPE…
Iba tak skromne, ak si ešte niekto nevšimol, v Európe sa odohralo viacero zaujímavých zápasov, z ktorých treba spomenúť najmä mestské derby zápasy v Prahe, Sofii, Stockholme a Istanbule.

9. FACEBOOK STRÁNKA
Vo chvíli, keď píšem tento článok, facebook stránka má 9 969 fanúšikov, blížime sa teda k magickej hranici, čo bude zas iba dôvod na oslavu, zas drinčeky, ale i rôzne súťaže a v eshope spravíme nejaký zaujímavý výpredaj atď.. Urýchliť to môžeš tým, že pozveš na stránku svojich priateľov, teda pozývaj najmä tých, ktorí sa zaujímajú o šport a veci okolo neho, čiže o pivo, pyro a rubriku #GoodMorning. 🙂

10. KDE SOM CELÝ TÝŽDEŇ BOL?
Na tento bod ste všetci čakali (joke), no a musím vás sklamať. Nebol som nikde. Som len človek, potreboval som od PC oddýchnuť, výpomoc v UM výrobe, práce na byte, jeho zariaďovanie, drinčeky a mnoho iného, mnoho toho, čo sa nedá robiť sedením za PC, takže som načerpal trošku energie a môžeme sa opäť pustiť do toho, čo na UM najviac milujete – #goodmorning fotky 😀

Nazdar!

Pridaj komentár