Derby bez fanúšikov a možno i hráčov Trnavy!

Ako sa fanúšikovská komunita na Slovensku tešila, že aj najväčšie slovenské derby sa odohrá konečne na štadióne a v atmosfére, akej si zaslúži, prichádza dnes veľká rana.

Podľa tvrdení zainteresovaných, polícia SR mala enormný záujem o zrušenie tohto zápasu, kvôli bezpečnosti ľudí na štadióne. Nakoniec sa klubu podarilo s políciou dojednať aspoň podmienky, ktoré by garantovali pre hostí 400 lístkov, čo však Ultras Spartak Trnava odmietajú, nakoľko lístkov mali dostať 1100 a na zápas za týchto okolností nevycestujú.

Kde je pravda, či ide o ťah zo strany polície, klubu alebo je neskolaudovaný štadión skutočne tak veľkým rizikom pre bezpečnosť fanúšikov, v konečnom dôsledku to je jedno a výsledok ostáva rovnaký – práve pre toto a týmto podobným fraškám ľudia strácajú o slovenský futbal záujem.

Navyše, trnavský klub v oficiálnom stanovisku vyhlásil, že odmieta hrať na štadióne, ktorý je teda neskolaudovaný.

Situáciu budeme samozrejme sledovať, nateraz si môžete prečítať vyjadrenia obidvoch ultras skupín:

ULTRAS SPARTAK TRNAVA:
,,BOJKOT DERBY!!!
Po dnesnej bezpecnostnej porade v Bratislave tymto oficialne rusime vyjazd na derby a vyzyvame VSETKYCH, aby sa v ziadnom pripade nezucastnili tejto frašky. Nebude ani ziaden specialny vlak.

Dovody, ktore nas vedu k tomuto rozhodnutiu.
– Vedenie Slovana nam znizilo pocet listkov na 400ks, napriek regulam, ktore stanovuju 5% z kapacity, cize 1100 listkov
– Cele to bolo po dohode ich vedenia s bezpecnostnymi zlozkami
– O tomto klamstve a podvode na fanusikoch Spartaka vedeli uz niekolko tyzdnov vopred, kedze tieto prvotne sumy sme zachytili aj my uz minimalne pred 2 tyzdnami
– Do poslednej chvile nam vsetci zastupcovia Slovana otvorene klamali s tvrdenim, ze nam bude poskytnutych plny pocet 1100ks, posledne dni uplne ignorovali nase vyzvy na potvrdenie poctu, az do dnesnej bezpecnostnej porady nas len zavadzali
– Ako dovod dnes uviedli, ze stavba nie je skolaudovana a je len v predbeznej prevadzke a tym padom maju na to pravo z bezpecnostnych dovodov
– Rovnako nam bolo zakazane akekolvek choreo, ak by bolo z horlaveho materialu
– Namiesto ochranneho pleksiskla namontovali provizorne pletivo a pod nas umiestnili slovanistov, co je cista otvorena provokacia zo strany Slovana a s ktorou vopred policia pocita, aby mohli cely sektor vypratat kludne uz pred zapasom

Ak chcu silou mocou „oslavy“ bez nas, tak nech si ich uziju. My im komparz robit nebudeme.
Zaverom este raz dorazne vyzyvame a ziadame vsetkych fanusikov Spartaka o bojkot spominaneho zapasu, rovnako tymto vyzyvame aj Ultras Slovan, aby sa zachovali v sulade s nepisanymi pravidlami medzi ultras a verejne vyjadrili svoj odmietavy postoj a solidaritu s trnavskymi fans.

ULTRASSPARTAK

P.S.: Zajtra vsetci na Dunajsku!!!”

ULTRAS SLOVAN:
,,Slovanisti, veľa ľudí očakáva od nás vyjadrenie k vyhláseniu Ultras Spartak Trnava.
PZSR mala v pláne úplné zrušenie tohto zápasu kvôli bezpečnosti ludí na štadióne, prišlo sa k tolerancii 400 lístkov pre hostí, čo bolo maximálny počet, s ktorým polícia súhlasila. My tento zápas bojkotovať nemôžme, na koľko je vypredané po veľmi dlhej dobe, je to zápas na ktorý sme čakali vyše 9 rokov. Odhliadnuc od toho, že ani Trnava nikdy nebojkotovala zápasy, keď nás polícia nezmyselne vyhodila zo sektoru hostí. Samozrejme, že s nimi súcitíme a bojujeme za solidaritu s nimi tým, že sme boli na štadióne a snažíme sa rozšíriť ich sektor, aby dostali 2-násobne väčší počet lístkov, než ktorý im bol poskytnutý. Bojujeme za to a snažíme sa nájsť riešenie spolu s vedením klubu k spokojnosti všetkých strán, lebo derby bez hostí nie je derby, ale polícia je za absolútne zrušenie tohto zápasu. 1312!!!”