Dawid, odpočívaj v pokoji!

Štvrtok, 7.máj – smutný deň, kedy sa rodina, priatelia a fanúšikovia z celého sveta rozlúčili s Dawidom Dziedzicom. V Knurówe sa v dopoludňajších hodinách uskutočnila posledná rozlúčka s týmto fanúšikom Concordie Knurów, ktorého v sobotu 2.mája po zápase Concordie s Ruchom Radzionkow zastrelil policajt. Na mieste bolo prítomných niekoľko sto fanúšikov z celého Poľska, ale aj iných krajín, ktorí sa rozlúčili s Dawidom dôstojne a k žiadnym výtržnostiam nedošlo, čo bolo určite sklamaním pre rôzne komerčné média, ktoré prišli o ďalšiu senzáciu.

Počas pohrebu opäť preukázali svoju “ľudskosť“ aj policajné psy, ktorých bolo v okolí Knurówa neskutočne veľa. Najskôr spisovali a zdržiavali prichádzajúce autá z celého Poľska, potom aj obyčajní ľudia, vrátane Dawidovej rodiny, neveriacky pozerali na policajný vrtuľník krúžiaci nad cintorínom a provokačným dojmom pôsobil aj policajt zavesený na plote cintorínu s kamerou v ruke.

Napriek tomu, fanúšikovia sa vyprovokovať nenechali, s Dawidom sa rozlúčili slušne a odpálením niekoľkých bengálskych ohňov. Na záver pohrebu sa rodina zosnulého poďakovala všetkým zúčastneným.

Po pohrebe sa všetci fanúšikovia vydali na pochod mestom smerom k štadiónu, kde 27-ročný fanúšik a otec malého dieťaťa prišiel o život. Po zapálení sviečky sa prítomní medzi sebou rozlúčili a vydali sa každý svojou cestou domov.

Pripomíname všetkým našim táborom, že od poľských susedov prišla prosba o ich podporu, o ktorej sa viac dočítate v článku Apel pre slovenských fanúšikov.

Na záver, nenechajme tento prípad upadnúť do zabudnutia, zdieľajme články, fotky, informujme o tom svojich priateľov, pretože ich vedomosti siahajú maximálne po médiá, ktoré sú v tomto prípade schopné ešte sa zastávať polície a publikovať nepravdivé informácie. Policajný teror nie je problém len Poľska, ale i Slovenska a iných krajín, kde polícia radšej rieši fanúšikov a pred skutočnými problémami si zatvára oči.

Dawid bol aj otcom, syna Aleksa vychovával sám. Ten jeho smrť berie strašne zle. Celé dni sedí pri okne a pozerá von, rovnako ako pozeral, keď sa jeho otec vracal z práce domov. V jednej chvíli raz dokonca prišiel k starej mame a povedal jej, že si chce kúpiť dlhý rebrík a chce ísť za otcom do neba.

Dúfame, že o tom vie policajt, ktorý má príkazom strieľať až v núdzi a do spodnej časti tela. V núdzi nebol a mieril rovno na hlavu… Dúfame, že vie o tom, čo za bolesť spôsobil malému Aleksovi a Dawidovej rodine.

Rodine prajeme úprimnú sústrasť a veľa síl,
Dawid, odpočívaj v pokoji!

 

00

01

02

03

04

05 1

05 2

05

06

08

09

10 1

10 2

10 3

10

11

12

13

14

Foto: internet
07/05/2015

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *