Čo po zápase Top Oss - Den Bosch trápi holandské médiá?

Čo po zápase Top Oss – Den Bosch trápi holandské médiá?

Na utorkovej tlačovej konferencii o miernejších covid opatreniach rozhodli holandské úrady, že futbalové štadióny sa budú môcť naplniť na 1/3 svojej kapacity.

Ani jeden z ultras táborov táto správa nepotešila, niektorí sa dokonca rozhodli, že na zápasy chodiť nebudú vôbec v znamení hesla “buď všetci, alebo nikto”. Niektoré skupiny sa však rozhodli protestovať na tribúne a kotol dali dokopy domáci priaznivci aj na včerajšom zápase medzi TOP Oss a FC Den Bosch.

Zápas to bol kvalitný, domáci zvíťazili gólom z 87. minúty 2:1 a pripísali si tak tretiu výhru v rade, no v holandských médiách sa rieši niečo úplne iné.

Fanúšikovia Top Oss nedodržiavali na tribúne 1,5-metrové rozostupy a po góle sa dokonca objímali a skákali po sebe s otvorenými ústami bez rúšok. Človek si povie, že to nie je možné a takéto veci sa riešia iba v našich médiách, ale skutočne, v Holandsku je po tomto stretnutí téma číslo jeden.

Niektorí fanúšikovia krútia hlavami, v diskusii pod príspevkom sa jeden z nich vyjadril nasledovne: “Pred pár mesiacmi to bolo normálne, napriek tomu sa neukázali štadióny ako zdroj šírenia nákazy. Teraz sa idú zblázniť z úprimnej radosti mladých, krásnych a hlavne zdravých ľudí. Už je to na smiech.”

Naprieč celým Holandskom fanúšikovia spustili aj petíciu za úplné otvorenie štadiónov. Za necelý deň ju podpísalo takmer 20 000 ľudí.

Fotografie zo včerajšieho zápasu:
Zdroj: bd.nl, media.nu.nl, ad.nl


Pridaj komentár