AS Trenčín – Spartak Trnava (07.05.2017)

Najstarší futbalový klub v Rakúsku, First Vienna FC 1894 postihli existenčné problémy a podporu im i fanúšikom tohto rakúského treťoligistu vyjadrili aj fanúšikovia z Trenčína na nedeľňajšom zápase proti Trnave. V kotli sa zorganizovala finančná zbierka a pred fanúšikmi celý prvý polčas visel transparent “Save First Vienna FC 1894”.

Okrem toho sa Trenčania prezentovali aj pyrom a vlajkami na mávanie, v sektore hostí sa fanúšikovia tiež prezentovali transparentmi, v ich prípade však na adresu vedenia trnavského klubu a jeden transparent narážal na pondelkový Deň víťazstva nad fašizmom.

Na ihrisku po kvalitnej prestrelke vyhrali Spartakovci, Trenčín si po prehre 3:4 výrazne skomplikoval boj o pohárovú Európu.

Report domácich:
,,Liga finišuje pre Trenčín vo veľkom štýle, najmä čo sa týka našich súperov. Po víťazstve nad majstrom zo Žiliny sme ostali reálne v hre o Európsku ligu, no následne sme v nedeľu skalp Trnavy nezískali, a tak pred zápasmi proti Slovanu a Prešovu to už nemáme vo vlastných rukách a je možné, že AS sa po zbabranej sezóne poznačenej prestavbou tímu v lete do Európy po 4 rokoch nepozrie. Zápasy s Trnavou patria medzi top v lige a inak tomu nebolo ani tentokrát. V týždni sa snažíme mobilizovať okolie či už na internete, tak aj výlepom plagátov v meste a okolí. Vo finále je však návšteva slabá, len niečo cez 2500 divákov. TV prenos? dedinské súťaže? Srať na to! My sme sa v kotli bavili výborne aj napriek nepriaznivému stavu celý zápas. Rozum sa nám však zastavoval, keď ľudia po treťom a najmä štvrtom góle Trnavy v 78. min. začali húfne opúšťať tribúnu, a tak z našej strany padá na adresu týchto “fanúšikov” aj pár vľúdnych slov. V prvom polčase sme solidárnym transparentom vyjadrili podporu záchrany najstaršieho rakúskeho klubu First Vienna FC 1894 (3.regionálna liga), kde máme s miestnymi ultras priateľské kontakty. Klub prišiel po úmrtí hlavného sponzora o dotácie a ocitol sa na pokraji finančného krachu a zániku. Aby toho nebolo málo, v ohrození je aj samotný štadión Hohe Warte, na ktorý si z úzadia už brúsia zuby zasraní developeri. Veríme však, že sa všetko na dobré obráti! Počas zápasu sa okrem výborného supportu niekoľkokrát prezentujeme aj mávačkami a v 88.minúte spúšťame opäť po čase slušnú pyroshow. Účasť súpera v sektore hostí bola nezvykle podpriemerná, napriek tomu posielame pozdrav skupine trnavských turistov za pozápasovú aktivitu v uliciach, ktorú sme radi opätovali.”