AS Trenčín – Slovan Bratislava

Šlágrom úvodného kola jarnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže bol jednoznačne súboj prvého tímu tabuľky s druhým, AS Trenčín hostil bratislavský Slovan. Ukončenie bojkotu a zmeny vzťahu klubu k fanúšikovi boli jasným signálom aj pre samotných fanúšikov Slovana, a tak do Trenčína vycestovalo podporiť svojich zverencov vyše 500 belasých (v tom cca 40 z Brna). Ich report si môžete prečítať nižšie. Na hlavnej tribúne mali kotol domáci priaznivci, ich report prinesieme neskôr.

Pozitívom zápasu okrem vypredaného štadióna a minimálnej buzerácie polície boli určite aj choreografie, ktorými sa prezentovali tak domáci, ako aj hostia. Najskôr hostia vo svojom sektore pyrom presvietili banner MY SME SLOVAN a pár sekúnd na to sa prezentovali choreom aj Trenčania. Tí si pripravili sektorovku s bannerom ULTRAS NOT CRIMINALS, doplnili to pyrom a vlajkami na mávanie.

Report hostí: 
Sobotný šláger ukázal jednu dôležitú vec.Slovanisti nevymreli a stále s nimi treba počítať. Iste, sú špecifickí, zhýčkaní minulosťou a víťazstvom v PVP so slávnou Barcelonou či zápasmi v EPM s klubmi ako Real Madrid, Borussia Dortmund, AC Milan prípadne v nedávnej minulosti Ajaxom Amsterdam, Zvezdou, Salzburgom, AS Roma, PSG či Bilbaom. Je naozaj ťažké sa vnútorne namotivovať na zápas s Michalovcami,Skalicou,Senicou,Myjavou,Ružomberkom či Zlatými Moravcami. Špeciálne keď historickí a regionálni rivali neexistujú či živoria v nižších súťažiach. Rovnako je ťažké po zápase HC Slovan, keď človek dopozerá zápas v najkvalitnejšej hokejovej súťaži v Európe ísť na Fortuna ligu a ešte k tomu na Pasienky či do rozbitého sektoru hostí v Trenčíne.
Napriek tomu všetkému sa včera opať potvrdilo, že stále existuje velká skupina Slovan pozitív ľudí ktorí to dokážu.
Ísť podporiť Slovan, ked je treba. Včerajšok bol skoro dokonalý. Cez 550 slovanistov a zbrojovákov(cca 40) v sektore poskytovalo hráčom kvalitný doping celých 90 minút. Nechýbalo pivo, kamaráti a pivo s klobásou. Ideálne strávený sobotný podvečer s čerešničkou na torte v podobe výkonu hrácov a zaslúženého vítazstva 0-2. Celý výjazd prebehol v podstate bez nejakých problémov. Policajti či usporiadatelia neboli nejakí premotivovani, dá sa až povedať, že boli neSlovensky profesionálni.
Paradoxne jediná drobná škvrna výjazdu bola v réžii klubu, keďže začala distribúcia lístkov pre mimobratislavských dosť neskoro a tým pádom stovka ľudí čakala hodinu a pol hladná a smädná pred sektorom. Inak celý výjazd a aj zápas na jednotku.
TO MY SME SLOVAN!
p.s. Slovan je Brno a Brno je Slovan!

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 0 25 0 27 28 0 28 29 30 31

Foto: Ultras Magazine
27/02/2016

Pridaj komentár