AS Trenčín – DAC Dunajská Streda (08.04.2018)

Nedeľňajšia dohrávka štvrtého kola nadstavbovej časti o titul v Trenčíne sľubovala zaujímavé predstavenie, fanúšikovia AS po vysokej výhre v Žiline 5:1 dúfali, že vlak sa rozbehol a nezastaví ani na zastávke s názvom DAC.

Už v dvanástej minúte však hostia viedli 0:1 a keď v úvode druhého polčasu Dunajská Streda zvýšila na 0:2, aj tým najvernejším začalo byť jasné, že ten vlak až tak rozbehnutý asi nebol.

Našťastie, pravý ultrasák na to, aby sa išiel na futbal baviť, nepotrebuje toho veľa, stačí partia, pivo a bojovnosť hráčov. Či hráči bojovali, pravdupovediac neviem, nevidel som ten zápas, partia a pivečká však isto nechýbali a tak sa domáci bavili po svojom. Napriek tomu, že AS prehrával a nakoniec aj prehral, domáci kotol okrem fandenia odprezentoval aj choreo k 40. výročiu víťazstva Jednoty Trenčín v česko-slovenskom pohári. Choreo bolo doplnené aj pyrom, čo dodalo zápasu správny šmrnc, nuž neboli by sme na Slovensku, keby to neostalo bez odozvy. Čo sa následne udialo si môžete prečítať v reporte Trenčanov. Zápas sledovalo 1928 divákov, z toho 286 hostí.

Report Trenchtown Gangsters:
,,Dňa 29.3.2018 uplynulo presne 40 rokov od pamätného a dlhé roky jediného víťazstva Jednoty Trenčín v slovenskom pohári nad Slovanom Bratislava hranom na dva zápasy. Okrem úspechov v československej lige (2.miesto 1962/63 a jesenný majster 1967/68) je toto víťazstvo považované za najväčší úspech trenčianskeho futbalu až do príchodu novodobej éry AS Trenčín. S úctou spomíname na vtedajší výborný tím a s hrdosťou si ho pripomíname aj o týždeň neskôr v domácom zápase proti DAC. Napriek očakávaniam sa nás v sektore schádza len slabý počet a zlou predzvesťou toho, že “niečo” visí vo vzduchu akoby demonštruje čierna vonkajšia sada dresov, v ktorej nastupujú naši hráči na domáci zápas. Slabej atmosfére nenapomáhajú ani góly v našej sieti, hráči sa opäť zas po výbornom výkone v Žiline nevyhli výkyvu a naše nádeje na 3 body v boji o Európu prakticky hasnú. V druhom polčase prichádza najsvetlejší moment zápasu, keď prezentujeme choreo k spomínanému výročiu Jednoty Trenčín. To okrem mávačiek dopĺňame aj menšou bielou a červenou dymovnicou, čo má naopak za následok najhorší moment zápasu. Debilné a vymleté hlavy nemajú pracovníci SBS len v Dunajskej, Žiline atď. ale aj u nás v Trenčíne, čo nám je známe už dlhé roky v podobe bitia a udávania vlastných fanúšikov. Vždy sme lobovali za to, aby títo nekrodementní leukemici v našom sektore neprovokovali už len svojou prítomnosťou a darilo sa ich nahrádzať stevardami. Tentokrát sa chlapci opäť ukázali, keď po zápase násilne vyťahujú z davu jedného z nás, ktorý asi tými dymovnicami odjebal Matúšovu hradnú vežu. Po vyvedení z areálu štadióna ho napriek našim aktívnym protestom odovzdávajú do ďalších osratých rúk pripravenej polície. V skratke, vybrali nesprávneho. Po internom vyhodnotení následne z celej situácie vyvodíme dôsledky a zvolíme ďalšie kroky. Správanie SBS je z nášho pohľadu neakceptovateľné, ale za nitky ťahá niekto iný a s vetrom sa tentokrát pohol veľký lístok. Relatívne vydarenú spomienku na slávne časy trenčianskeho futbalu tak prekazil úplne trápny a zbytočný incident, ďakujeme a tlieskame kompetentným, oni vedia…”


Foto: Trenchtown Gangsters, Lelkes Ernő, Kertész Ladislav


Pridaj komentár