AS Saint-Étienne – Olympique Marseille (05.02.2020)

Výkop včerajšieho zápasu francúzskej ligy medzi St. Etienne a Marseille sa musel posunúť o pätnásť minút. Dôvodom boli veľké nepokoje pred štadiónom.

Čo sa atmosféry týka, fanúšikovia St. Etienne dokazujú, že patria medzi francúzsku, ale i európsku špičku, choreografie, pyrotechnika a famózne počty nechýbajú ani v jednom zápase (pokiaľ teda nemajú zákaz vstupu od zväzu či polície).

Včera sa predstavili aj v chuligánskom smere, keď sa pripravili na avizovaný príchod početnej skupiny hostí z Marseille. Tých do približne 300km vzdialeného St. Etienne pricestovalo 400, tento počet bol limit, ktorý bol hosťom povolený.

Hneď po príchode pred štadión sa začali nepokoje, keď domáci zaútočili na fanúšikov z OM, čoho výsledkom je zničených niekoľko áut a autobusov. Hostia útoky chceli opätovať, čo si vyžiadalo niekoľko zranení, keďže v tom momente zasiahla polícia s flashball zbraňami namierenými do davu, tak či tak, zatiaľ nemáme informáciu o zatknutých, podľa dostupných informácii však zatknutý nebol nikto.

Polícia sa rozhodla hostí otočiť a tak nemohli vidieť víťazstvo svojich zverencov 2:0 a skvelý zápas, ktorý sa začal s 15-minútovým meškaním, nakoľko slzný sprej zo zásahu polície bol použitý v takej miere, že ho cítili ešte aj hráči na trávniku.