ACS Poli Timisoara – ASU Politehnica Timisoara (20.10.2018)

O futbalovej situácii v rumunskom meste Temešvár (Timisoara) si možno niekedy napíšeme viac, tých klubov tam je niekoľko, no najviac nás ultrasákov môže zaujímať iba jeden – ASU Politehnica Timisoara.

Práve tento klub sprevádza zaujímavá minulosť, veľmi smutná, ale i fascinujúca či motivačná. V roku 2012 po zániku hlavného tímu FC Politehnica Timisoara sa presunul do Temešváru tím ACS Recas a mal byť premenovaný na ACS Poli Timisoara, no fanúšikovia takýto spôsob udržania značky odmietli.

Ako jediný tím, ktorý má právo hrať pod značkou Politehnica bol pre nich piatoligový celok ASU Politehnica Timisoara a práve ten sa rozhodli podporiť. Podpora však neprišla iba, čo sa supportu týka, ale fanúšikovia pravidelne organizovali a organizujú aj finančné zbierky, neustále hľadajú nových sponzorov a podobne. Vďaka fanúšikom teda neumrela značka, ktorá bola budovaná od roku 1921 a nie že neumrela, ale dá sa povedať, že sa jej aj darí.

Od roku 2012 sa totiž z piatej ligy prepracovali hráči ASU do druhej najvyššej súťaže, kde momentálne po trinástich kolách okupujú stredné priečky tabuľky. Práve v poslednom kole sa stretli s veľkým rivalom, vyššie spomínaným klubom ASC Poli Timisoara (alebo teda starý názov ACS Recas). Fotografie zachytávajú neskutočnú, úprimnú a hlavne zaslúženú radosť po góloch, vďaka ktorým pravá Politehnica zvíťazila 2:1!

PS: Na transparente text “Vyhodené milióny, šesť priemerných sezón a tá siedma vás pochová.” (ACS je momentálne s piatimi bodmi na predposlednom mieste)

Foto: Peluza Sud Timişoara, titusemanuel.ro


Pridaj komentár