1.FC Slovácko – Fastav Zlín (29.05.2021)

V poslednom kole českej najvyššej futbalovej súťaže sa hralo vo väčšine zápasov už iba o úpravu finálneho skóre či drobné vylepšenie štatistík.

Všetky dôležité umiestnenia boli bez teoretickej šance na zmenu a tak sa všetky fanúšikovské oči upriamili na majstrovské oslavy v Prahe a krajské derby na Slovácku.

Práve na derby Slovácka so Zlínom sa rozhodol vycestovať aj Svako, ktorý prostredníctvom tohto fotoreportu priblížil našim čitateľom tento deň z pohľadu zlínskych fanúšikov.

Aktivita žlto-modrých začala už nejaký ten deň pred zápasom, keď sa dostali na štadión Slovácka a vyvesili na domácej tribúne transparent “Smrt Synotu” (Slovácko sa do roku 2004 volalo 1.FC Synot).

Pred zápasom fanúšikovia Zlína chceli vyhecovať svojich zverencov ešte počas cesty autobusom, no v tohtoročnom derby sa dalo očakávať, že to bude veľmi náročný zápas. Slovácko počas celej sezóny predvádzalo veľmi dobré výkony a konečným umiestnením na štvrtej priečke si zabezpečilo účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy.

Na samotnom stretnutí sa objavilo aj 1570 divákov, vrátane domáceho kotla, ktorý sa prezentoval pyrotechnikou. Ševci vycestovali na výjazd aj napriek tomu, že vedeli o zákaze navštíviť zápas, ten však sledovali na námestí a pred štadiónom. Samozrejme nechýbali menšie potýčky, ktoré riešila všadeprítomná polícia. Slovácko sa nakoniec rozlúčilo so sezónou víťazstvom v derby 2:0.

Na záver, poďakovanie Svakovi za fotoreport, odporúčame sledovať jeho profil, ktorý nájdete práve tu a ak máte záujem odprezentovať seba alebo svoju skupinu na zaujímavom zápase či akcií, určite ho kontaktujte. Sledujte aj našu facebook či instagram stránku našej UM výroby, kde môžete získať informácie o možnosti zákazkovej výroby oblečenia a suvenírov pre celú vašu bandu. 


Foto: Svako / Ultras Magazine, Sektor B3 – Ultras Slovácko


Pridaj komentár